Namaz öğreten Seccade Ürün Görseli

Namaz hakkında önemli bilgiler

byram namazıNamaz hakkında önemli bilgiler

Kelime-i Şaadet getirdik den sonra İslam’ın ilk kuralı namaz kılmaktır. Namaz kılmak Müslümanlara has olan bir ibadettir. Diğer ibadetlerin makbuliyeti ve kabulü buna bağlıdır.

İnsanlar farz olan namaz ibadetini yerine getirmediğin de kulluğun da samimiyet den uzaktır. Namaz kılmak islamın ilk şartları arasın da yer almaktadır. Namaz kılmak bu sebep ile dinimizin direği olarak kabul edilmektedir.

Namaz kılan insan her zaman dininin gerekliliklerini yerine getirmek de ve ruhen kendisini çok daha mutlu hissetmektedir.

Namaz kılarken niyet şart olan bir şeydir. Niyet kalbin bir işe karar vermesi o işin ne için yapıldığını bilmesidir. Cemaat ile namaz kıldığınız da imam tekbir aldıktan sonra sizlerin de tekbir alması gerekmektedir.

Namazların her zaman vaktin de kılınması gerekmektedir. Vaktin den önce kılınan namazlar sahih olmaz ve iadesi gerekmektedir.

Bu yazımız da sizlere namaz hakkın da önemli bilgiler vermeye çalıştık. Sizler de dinimizin gerekliliklerini yerine getirerek çok daha mutlu bir insan olabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )