Namaz öğreten Seccade Ürün Görseli

Namaz kimlere farzdır ?

namaz kılmanın faydalarıNamaz kimlere farzdır ?

Namaz kılmak her aklı olan, müslüman olan ve ergenliğine gelmiş hem erkek hem de kadın için farzdır. Yani buradan çıkarmamız gereken namaz kılmak için 3 şartın olması gerekmektedir. Müslüman olmak, akıllı olmak ve ergenliğe girmiş olmak. Dinimiz de ergenlik çağına girmemiş ve henüz akıl sahibi olmayan çocuklara namaz farz değildir.

Çocuklarınıza küçük yaşlardan itibaren dinimizin gerekliliklerini öğretmek ve onları bu yönde yetiştirmek gerekmektedir. Çocuklar küçük yaşlar da namaz kılmaktan sorumlu olmasalar da onlara mutlaka namaz kılmayı ve ibadet etmeyi öğretmeniz gerekmektedir. Peygamberimiz (S.A.V.) bir hadisi şerifin de hepiniz bir sürünün çobanı gibisiniz ! Çoban nasıl sürüyü koruyor ve kolluyor ise sizler de ailenizi cehennem den korumak ve kollamak ile yükümlüsünüz onlara müslümanlığı öğretmezseniz mesul olacaksınız diye buyurmuştur.

Sizler de çocuklarınıza dinimizin gerekliliklerini öğreterek daha iyyi bir insan olmasını ve cehennemin kötülüklerin den korunmasını sağlayabilirsiniz. Müslüman yetiştirmek her zaman anne ve babanın elinden geçmektedir. Çocuğunuzu sizler de islama uygun şekil de yetiştirin…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )