Namaz öğreten Seccade Ürün Görseli

Namaz nasıl kılınır ?

Namaz nasıl kılınır ?Namaz nasıl kılınır ?

Namaz kılmak İslam’ın bizlere emrettiği en önemli ibadetlerin başın da yer almaktadır. Peki en önemli olan ibadet namaz nasıl kılınır ? Bu makalemiz de sizlere namazın nasıl kılındığı hakkın da bilgiler vermeye çalışacağız.

İslamın şartlarının başın da gelen namaz ibadeti 5 vakitten oluşmaktadır. Sabah, öğlen, ikindi, akşam ve yatsı namazların dinimizin bizlere farz olarak emrettiği namazlardır.

Namaz kılmak için ilk olarak yapmanız gereken abdeste almak olacaktır. Abdest aldıktan sonra ilk olarak Allah’ım niyet ettim senini rızan için sabah namazının sünnetini kılmaya şeklin de niyet etmeniz gerekmektedir. Hangi vakti kılıyorsanız o vakte göre niyet etmeniz gerekmektedir.

Namaza başladığınız da ilk olarak fatiha suresi peşine de bir zamlı sure okumanız gerekmektedir. Namaz kılarken zamlı sureleri sırası ile okumak önemlidir.

Namaz dinimizin direğidir. Namaz kılmak için sizler de namaz öğreten seccade den yardım alabilirsiniz. Sizlere kısaca namaz kılmayı anlatmaya çalıştık ancak namaz öğreten seccade sayesin de çok daha verimli bir şekil de namaz kılmayı öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )